Тюль - ідеї безмежних можливостей
Легкий тюль доповнює інтер’єр кожної кімнати та відіграє у цих композиціях важливу роль.
Тюль льон з вишивкою – Kayra
345,00 ₴Тюль з мереживом – Kayra льон
345,00 ₴Тюль органза з полосками – Kayra
260,00 ₴Тюль органза геометрія – Kayra
260,00 ₴Тюль однотонна шифон – Vip Camilla
265,00 ₴Тюль шифон з полосками – Kayra
235,00 ₴Тюль батист в полоску – Vip Camilla
285,00 ₴Тюль батист кремова – Vip Camilla
285,00 ₴
Вибираємо тюль: як вибрати тюль для штор
Перед покупкою потрібно знати, як правильно підібрати тюль, при цьому необхідно враховувати розмір та форму віконних отворів. Якщо вікна спальні виходять на північ, тюль може служити самостійною гардиною без використання портьєра. Тюль бажано вибирати світлих відтінків, хоча все залежить від смаку господарів та створюваного інтер’єру. Кімната стане наряднішою, якщо повісити штори з гіпюровими вставками. Монохром підходить для будь-якого типу штор, навіть якщо вони мають дуже складний рисунок. Якщо обраний тюль відрізняється щільністю, найкраще повісити його в спальнях, розташованих на південній стороні, де переважає сонячний колір. Для напівпрозорих потрібно вибирати щільніші штори. Коли людина затрудняється з вибором, слід зупинитися на тюльовій сітці, що є напівпрозорою білою портьєрою без малюнків.
Мало просто купити матеріал, необхідно ще правильно розрахувати розміри, а для цього потрібно знати:
- довжину карнизу;
- висоту стелі;
- розмір віконного отвору.
Якщо крій невеликий, тюль виглядатиме некрасиво, тому розмір тканини повинен дорівнювати подвійній довжині карниза. Це дозволить зробити гарні складки. На стиль спальні, що створюється, впливає довжина штори, яка може доходити до підлоги або підвіконня, або не доходити до підлоги на 3-5 см.
Створити гармонійний інтер’єр можна, якщо використати весь текстиль у єдиній кольоровій гамі. Для цього необхідно максимально узгодити:
- тюльові штори;
- ковдри;
- постільну білизну;
- штори;
Модні тенденції не диктують, якою має бути довжина тюля. Іноді тюль на вікнах сягає підвіконня, іноді лягає м’якими складками до підлоги. Це залежить від призначення приміщення, його властивостей, інтер’єру. Для кухні дизайнери радять вибирати укорочені варіанти. Така тюль практична і не займає місця. У вітальню, дитячу, спальню можна повісити тюль будь-якої довжини.
Як вибрати тюль в залежності від тканини
Основні матеріали, з яких роблять тюль на вікна:
- Органза – досить жорстка тканина, але при цьому повітряна та напівпрозора. Залежно від властивостей волокон може бути матовою або блискучою. Органза найчастіше складається з поліестеру.
- Батист – тонка, напівпрозрачна лляна або бавовняна тканина полотняного переплетення, що виробляється з крученої пряжі високих номерів (тоншої). Сважається однією з найвишуканіших та витончених, легких та повітряних тканин. На вигляд батист дуже гладкий, приємний на ощупь, ніжний і повітряний.
- Грек – сітка – м’яка, легка, однотонна завіса сітчастої структури. Тюль добре пропускає і розсіює сонячне світло, повітропроникна, тонка.
- Льон – це матеріал, виготовлений з волокон стебел льону-довгунця. Спочатку лляну матерію робили тільки з природної сировини. З винаходом полімерів, до складу стали додавати синтетичні нитки, такі як лавсан, віскоза та ін., що значно збільшило термін служби виробів.
- Шифон – це дуже тонкий матеріал полотняного переплетення з ниток крепового скручування. Прозорим і тонким вин виходить саме завдяки сильно скрученій нитці, тому фактура її на ощупь негладка, а злегка рельєфна.
При виборі тканини звертайте увагу на особливості різних матеріалів:
- натуральні тканини дають усадку після прання, тому купуйте штори з них із запасом 12-15 см;
- тюль вуаль хороша для повітря та сонячного світла. Приємний на дотик і добре поєднується із щільними портьєрами;
- тюль із поліестеру чудово виконує основні функції. Чи не жовтіє на сонці, не вицвітає і не меніться;
- віскоза з часом втрачає форму, тому її вміст у тканині не повинен перевищувати 20%;
- за сітчастою тканиною потрібно ретельний догляд, так як вона швидко збирає на себе пил;
- помаранчевий і синій тюль швидше за інших вигоряють на сонці, а зелений і жовтий, навпаки, довше зберігають свій колір.
Якщо ви не впевнені у своїх силах, зверніться за допомогою до фахівця. Покажіть дизайнеру фотографії вікон, а також візьміть із собою шматочки шпалер та оббивки. Це допоможе йому розібратися в ситуації та запропонувати оптимальний для вас варіант.
Вибір кольору
При виборі тканини для штор дизайнери враховують не лише красу тканини, а й те, як вона впливає на емоційний стан людини або змінює пропорції приміщення. Головний параметр тут – колір та відтінок тюля. Знаючи деякі хитрощі, можна грамотно підібрати тюль на вікна до будь-якої кімнати:
- Пастельні тони підходять для невеликих або затемнених кімнат;
- Світлий – використовується у просторих кімнатах, якщо ви хочете зробити акцент на вікнах;
- Холодний – вибирається для вікон, що виходять на південь;
- Теплий – створіть затишок у кімнатах з вікнами на північ.
Стиль
Білий тюль універсальний для будь-якої кімнати, вікна та стилю. При цьому сучасний дизайн передбачає використання кольорових з вишивкою, малюнком, гіпюровими вставками або повністю мереживними тканинами. Кожен з них має особливості застосування:
- Однотонну гардину вішають у невеликих кімнатах або підбирають до яскравих портьєрів.
- Мереживо – підходить для класичного стилю, бароко, ретро.
- Гардіна з малюнком пожвавлює вікно однотонними портьєрами – головну роль бере тюль.
- Гіпюрові вставки в тканини дотримуються балансу між святковим портьєрним та повсякденним – таке оформлення тюлю на вікнах дозволить їм завжди виглядати урочисто, але не втомлювати розкішшю.
Як вибрати тюль для штор
Класикою вважається поєднання щільних портьєрів і невагомої вуалі. За бажання можна створити в кімнаті напівтемряву або наповнити її сонячним світлом. Легка тканина добре виглядає з жалюзі та римськими шторами. Вікна у просторих кімнатах можна прикрасити щільними драпірованими портьєрами та щільними вуалями. У цьому випадку чудовою прикрасою послужать ламбрекени та пензлі.
Скористайтеся простими порадами:
- біла вуаль відмінно поєднується з портьєрами будь-якого кольору;
- для дитячих кімнат краще вибирати тюль спокійного пастельного кольору.
- якщо ви вибрали шпалери з яскравим активним малюнком, то штори та тюль краще взяти однотонні та світлі.
Для оформлення вікон виглядало ефектно, скористайтесь додатковими послугами салону з пошиття штор. Щороку дизайнери пропонують нові варіанти оформлення інтер’єру. Якщо ви не хочете відставати від модних тенденцій, вибирайте класичний дизайн або еко-стиль.
Корисні поради
Якщо ви не знаєте, як підібрати штори та тюль до них, їх можна оформити:
- у тому ж стилі;
- у схожих тонах;
- з резонансним малюнком.
Для спальні без яскраво вираженого стилю тюль слід вибирати в такий спосіб. За наявності щільних багато прикрашених штор перевагу слід віддавати однотонної та непомітної матерії. В даному випадку його завдання – надати відтінок основним прикрасам віконного отвору. Часто штори із щільного матеріалу закривають вікно тільки на ніч або для затемнення використовуються непрозорі рулони тканини. Сюди потрібно повісити розкішну тюль. Можна з:
- ниток золотого кольору;
- вишивка;
- розпорошенням;
- гіпюрові вставки;
Відмінний гармонійний комплект вийде, якщо тюль прикрасити кантом із вибраного для штор матеріалу. Шик та помпезність спальні додасть тканину із золотим напиленням. Дуже уважно підійдіть до вибору різних кольорів. Відтінок має вписуватися у загальну концепцію інтер’єру.